Detta är resultaten från Drakcupen 2018. Se de senaste resultaten från Drakcupen 2019 här.

Senaste resultat

Drakcupen 2018 börjar
Slut
10/8
11/8
12/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12082804 sö 12/08 13:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 1 P13 Slutspel A Final Östersunds FK 1 - 2 Sund if 05/06      
12080304 sö 12/08 14:00 sö 12/08 Sjukhusplan P13 Slutspel B Final IFK Viksjö Blå 0 - 2 Alnö IF 1      
12083507 sö 12/08 15:00 sö 12/08 Baldershov 2 P14/15 Slutspel A Final Tegs SK 1 - 6 Alnö IF      
12083602 sö 12/08 13:00 sö 12/08 Baldershov 1 P14/15 Slutspel B Final Vindelns if Vindelns IF 0 - 9 Märsta IK      
12080305 sö 12/08 15:00 sö 12/08 Sjukhusplan F13 Slutspel A Final Umeå Södra FF 05 blå 3 - 0 Kramforsall...en Kramfors      
12082805 sö 12/08 14:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 1 F13 Slutspel B Final Fränsta IK 2 - 3 IK Sätra      
12083506 sö 12/08 14:00 sö 12/08 Baldershov 2 F14/15 Slutspel A Final Älvsjö AIK FF 3 - 2 P Sundbybergs IK      
12083603 sö 12/08 14:00 sö 12/08 Baldershov 1 F14/15 Slutspel B Final Sundsvalls FF 1 - 4 Viggbyholms IK FF Vit      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12085306 sö 12/08 14:30 sö 12/08 Ungdomsfältet 4 F11 Grp A Vaksala SK Gul Färdig Sundsvalls FF      
12085305 sö 12/08 13:40 sö 12/08 Ungdomsfältet 4 F11 Grp A KB65 F07 Färdig Selånger FK      
12082605 sö 12/08 13:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 3 F11 Grp A Vaksala SK Svart Färdig Funbo IF/Almunge IK Röd      
12083505 sö 12/08 13:00 sö 12/08 Baldershov 2 P14/15 Slutspel A Semifinal Delsbo IF 0 - 3 Tegs SK      
12085304 sö 12/08 12:50 sö 12/08 Ungdomsfältet 4 P12 Grp A Forsa IF Färdig Lucksta IF      
12082604 sö 12/08 12:10 sö 12/08 Ungdomsfältet 3 F11 Grp A Lucksta IF Färdig Funbo IF/Almunge IK Svart      
12080504 sö 12/08 12:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 2 F13 Slutspel B Semifinal Fränsta IK 3 - 1 Storvreta IK      
12083504 sö 12/08 12:00 sö 12/08 Baldershov 2 F14/15 Slutspel B Semifinal Viggbyholms IK FF Röd 1 - 2 Viggbyholms IK FF Vit      
12084202 sö 12/08 12:00 sö 12/08 Västhagen F14/15 Slutspel A Semifinal Sundbybergs IK 2 - 0 Sandåkern SK f 04      
12085303 sö 12/08 12:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 4 F12 Grp A Lucksta IF Färdig Njurunda IK Rosa      
12082603 sö 12/08 11:20 sö 12/08 Ungdomsfältet 3 P10/11 Grp A Åkersberga ...ärgårdsstad Färdig Forsa IF 2      
12085302 sö 12/08 11:10 sö 12/08 Ungdomsfältet 4 F12 Grp A Funbo IF/Almunge IK Blå Färdig Njurunda IK Svart      
12080303 sö 12/08 11:00 sö 12/08 Sjukhusplan F13 Slutspel A Semifinal Gimonäs Umeå IF 1 - 2 Kramforsall...en Kramfors      
12080503 sö 12/08 11:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 2 P13 Slutspel B Semifinal Alnö IF 1 6 - 1 Näldens IF      
12082803 sö 12/08 11:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 1 P13 Slutspel A Semifinal Sund if 05/06 1 - 0 Sköndals ikfk      
12083503 sö 12/08 11:00 sö 12/08 Baldershov 2 F14/15 Slutspel A Semifinal Älvsjö AIK FF 1 - 0 SDFF Plus      
12084201 sö 12/08 11:00 sö 12/08 Västhagen F14/15 Slutspel B Semifinal Sidsjö-Böle IF 2 - 3 P Sundsvalls FF      
12082602 sö 12/08 10:30 sö 12/08 Ungdomsfältet 3 F12 Grp A Åbyggeby FK Färdig Alnö IF F06      
12085301 sö 12/08 10:20 sö 12/08 Ungdomsfältet 4 P12 Grp A Fränsta IK Färdig Essvik AIF      
12080302 sö 12/08 10:00 sö 12/08 Sjukhusplan P13 Slutspel A Semifinal Östersunds FK 4 - 3 IFK Timrå P05      
12080502 sö 12/08 10:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 2 F13 Slutspel B Semifinal Umeå Södra FF 3 - 6 IK Sätra      
12082802 sö 12/08 10:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 1 P13 Slutspel B Semifinal IK Sätra 3 - 4 IFK Viksjö Blå      
12083502 sö 12/08 10:00 sö 12/08 Baldershov 2 P14/15 Slutspel B Semifinal Märsta IK 11 - 0 Vaksala SK      
12084200 sö 12/08 10:00 sö 12/08 Västhagen P14/15 Slutspel B Semifinal Ersmark IK 1 - 2 Vindelns if Vindelns IF      
12082601 sö 12/08 09:40 sö 12/08 Ungdomsfältet 3 P12 Grp A Ockelbo IF Färdig Sundsvalls FF 1      
12085300 sö 12/08 09:30 sö 12/08 Ungdomsfältet 4 P10/11 Grp A Forsa IF 1 Färdig Sollefteå GIF FF ca 15st      
12080301 sö 12/08 09:00 sö 12/08 Sjukhusplan F13 Slutspel A Semifinal Umeå Södra FF 05 blå 2 - 0 Sidsjö-Böle IF      
12080501 sö 12/08 09:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 2 P13 Slutspel A 1/4 Final Sköndals ikfk 7 - 1 IFK Viksjö Vit      
12082801 sö 12/08 09:00 sö 12/08 Ungdomsfältet 1 F13 Slutspel B 1/4 Final Storvreta IK 2 - 1 Åre SLK      
12083501 sö 12/08 09:00 sö 12/08 Baldershov 2 P14/15 Slutspel A Semifinal Alnö IF 5 - 0 Rasbo IK      
Himlabadet Sundsvalls Kommun Svenska Kyrkan Quality Hotell First Hotell Scandic Hotels G3 Byggmaskiner