Senaste resultat

Drakcupen 2019 börjar
Slut
9/8
10/8
11/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
11008404 sö 11/08 14:00 sö 11/08 Ungdomsfältet 5 P13 Slutspel A Final Kubikenborgs IF Svart 1 - 9 Gif Sundsvall      
11000305 sö 11/08 14:00 sö 11/08 Sjukhusplan P13 Slutspel B Final Frösö IF 2 - 0 Östansbo Is      
11000306 sö 11/08 15:30 sö 11/08 Sjukhusplan F13 Slutspel A Final Sundsvall dff 2 - 0 Sidensjö Ik      
11003604 sö 11/08 15:00 sö 11/08 Baldershov 1 F14/15 Slutspel A Final Selånger F04 2 - 0 Järla IF      
11003504 sö 11/08 15:00 sö 11/08 Baldershov 2 F14/15 Slutspel B Final Alnö IF 0 - 1 P Fränsta IK      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
11000510 sö 11/08 16:20 sö 11/08 Ungdomsfältet 2 P11 Extra D GIF Sundsvall P11 Blå Färdig Lucksta IF P11      
11000509 sö 11/08 15:30 sö 11/08 Ungdomsfältet 2 P12 Grp A Svartviks IF Färdig Alnö IF 1      
11002609 sö 11/08 15:30 sö 11/08 Ungdomsfältet 3 P12 Grp C Kungsnäs FC Färdig Sidensjö IK      
11002809 sö 11/08 15:30 sö 11/08 Ungdomsfältet 1 P11 Extra C Alnö IF P11 1 Färdig Sundsvalls FF P10 Blå      
11000508 sö 11/08 14:40 sö 11/08 Ungdomsfältet 2 P12 Extra G GIF Sundsvall P07 Färdig Gefle IF 2      
11002608 sö 11/08 14:40 sö 11/08 Ungdomsfältet 3 P11 Grp D Matfors IF P11 Orange Färdig Teg Södra Umeå IF P11 Vit      
11002808 sö 11/08 14:40 sö 11/08 Ungdomsfältet 1 P12 Grp A Åkersberga FC Färdig Arbrå BK      
11000507 sö 11/08 13:50 sö 11/08 Ungdomsfältet 2 P11 Extra F GIF Sundsvall P11 Vit Färdig Näldens IF P11      
11002607 sö 11/08 13:50 sö 11/08 Ungdomsfältet 3 F12 Grp A HAIK Fotboll Färdig Arbrå BK      
11002807 sö 11/08 13:50 sö 11/08 Ungdomsfältet 1 P11 Extra A Arnäs IF P11 2 Färdig Alnö IF P11 3      
11000304 sö 11/08 13:00 sö 11/08 Sjukhusplan F13 Slutspel A Semifinal Sidensjö Ik 1 - 0 P SDFF Plus      
11000506 sö 11/08 13:00 sö 11/08 Ungdomsfältet 2 P12 Extra C Gefle IF 1 Färdig Sidensjö IK      
11002606 sö 11/08 13:00 sö 11/08 Ungdomsfältet 3 P12 Extra E Täfteå IK Färdig Kungsnäs FC      
11002806 sö 11/08 13:00 sö 11/08 Ungdomsfältet 1 F12 Grp A HTF (Hissjö... Flurkmark) Färdig Kungsnäs FC      
11003503 sö 11/08 12:30 sö 11/08 Baldershov 2 F14/15 Slutspel B Semifinal Alnö IF 1 - 0 Södra United      
11003603 sö 11/08 12:30 sö 11/08 Baldershov 1 F14/15 Slutspel B Semifinal Fränsta IK 1 - 0 Gnesta FF      
11000505 sö 11/08 12:10 sö 11/08 Ungdomsfältet 2 P12 Grp C Alnö IF 2 Färdig Gefle IF 2      
11002605 sö 11/08 12:10 sö 11/08 Ungdomsfältet 3 F11 Grp A Sidsjö-Böle Svart Färdig Härnösands SK 1      
11002805 sö 11/08 12:10 sö 11/08 Ungdomsfältet 1 F12 Grp A Sidsjö/Böle F07 Färdig Skutskärs IF/FK F12      
11000303 sö 11/08 12:00 sö 11/08 Sjukhusplan F13 Slutspel A Semifinal Sundsvall dff 2 - 0 Sidsjö-Böle IF F-06      
11008403 sö 11/08 12:00 sö 11/08 Ungdomsfältet 5 F13 Avslutningsmatcher Avslutningsmatcher Matfors IF 3 - 0 Orrvikens IK (OIK)      
11003502 sö 11/08 11:30 sö 11/08 Baldershov 2 F14/15 Slutspel A Semifinal Järla IF 1 - 0 Ingarö IF      
11003602 sö 11/08 11:30 sö 11/08 Baldershov 1 F14/15 Slutspel A Semifinal Selånger F04 3 - 1 Remsle uif ff      
11000504 sö 11/08 11:20 sö 11/08 Ungdomsfältet 2 P11 Grp D Medskogsbrons BK P11 Färdig Alnö IF P11 2      
11002604 sö 11/08 11:20 sö 11/08 Ungdomsfältet 3 P12 Extra F GIF Sundsvall P07 Färdig Åkersberga FC      
11002804 sö 11/08 11:20 sö 11/08 Ungdomsfältet 1 F11 Grp B Njurunda IK Färdig Skutskärs IF/FK F11      
11000302 sö 11/08 11:00 sö 11/08 Sjukhusplan P13 Slutspel B Semifinal Frösö IF 3 - 2 IFK Timrå      
11008402 sö 11/08 11:00 sö 11/08 Ungdomsfältet 5 P13 Slutspel B Semifinal Selånger FK Blå 1 - 4 Östansbo Is      
11000503 sö 11/08 10:30 sö 11/08 Ungdomsfältet 2 F11 Grp B Sidsjö-Böle Grön Färdig Härnösands SK 2      
11002603 sö 11/08 10:30 sö 11/08 Ungdomsfältet 3 P11 Extra E Hagaströms SK P11 Färdig Matfors IF P11 Blå      
Himlabadet Sundsvalls Kommun Svenska Kyrkan Quality Hotell First Hotell Scandic Hotels G3 Byggmaskiner Näringslivsbolaget Bryners kök Westerlunds